A képet tárolja: KépHost v.1.17 - Képfeltöltés

Kattints a képre a teljes mérethez!

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

Hamarosan...

Bajnokok Ligája 2005, Isztambul

2005-ben, a csapat a görög Olympiakos elleni egyetlen Gerrard góllal jutott tovább, az egyenes kieséses szakaszba. Itt a német Bayer Leverkusen elleni sikerrel (kettős győzelemmel: 3-1, 3-1) sikerült tovább jutnia, ahol az olasz bajnok, és csúcstartó Juventus volt az ellenfél. A Juventus elleni negyeddöntőben viszont nem sokan adtak esélyt a vörösöknek a zebrák ellenében továbbjutásra. Ám a csapat erre egy 2-1 arányú hazai győzelemmel válaszolt Liverpoolban, a visszavágó is sikerült, hiszen egy gólnélküli döntetlennel tovább jutottak Torinóban. Ezt követte a Chelsea elleni odavágó Londonban, mely 0-0-s eredménnyel zárult (ez már bizakodásra adott okot, hiszen odahaza csak nem kap ki a csapat, gondolták a szurkolók), az Anfielden pedig a szurkolók a csapat mellé álltak, és az egygólos siker megnyitotta az utat a csapat előtt Isztambulba. Itt megtörtént a csoda. A vörösök 3-0-s hátrányból felálltak az AC Milan ellen, és 6 perc alatt kiegyenlítettek, és dönthettek a büntetők. Jerzy Dudek bravúrjainak is köszönhetően ötödszörre nyerték meg a futball királykategóriájának trófeáját a liverpooliak.

A 2005–06-os idény

A Liverpool az idényt rosszul kezdte, de év végére több mint nyolcvan ponttal a harmadik helyig kapaszkodott fel, egy ponttal lemaradva a Chelsea-t üldöző Manchester Unitedtól, megelőzve a negyedik helyen végző Arsenalt. Így a 'Pool bronzérmesként zárta a 2005–06-os idényt a FA Premier League-ben, és résztvevője lehetett a Bajnokok Ligája 2006–07-es szezonjának is. Rontja a Liverpool mérlegét, hogy a 2006-os Bajnokok Ligájából címvédőként korán kiestek a Benfica ellen.

2006-os FA-kupa győzelem

A 2006-os FA-kupában a Liverpool fantasztikusan menetelt. Legyőzte a Chelsea-t, a Manchester Unitedet, és hetet rúgott a Birmingham City-nek. A döntőben a Liverpool a West Ham United csapatával találkozott, és az esemény úgy vonult be a Vörösök történelemkönyvébe, mint a "Gerrard-finálé". Hiszen Steven Gerrard csapatkapitány utolsó percben lőtt hatalmas 3–3-ra egyenlítő góljával reményt adott a 'Pool-nak, összetörvén a a Kalapácsosok szurkolóinak szívét és kiharcolta a hosszabbítást. A mérkőzés Pepe Reina kapus fantasztikus debütálását hozta, hiszen a 11-es párbajban három büntetőt megfogott, így a spanyol "tizenegyesölő" nagyban hozzássegítette a csapatot a hetedik FA-kupa-győzelemhez.

2006–07-es idény

A Liverpool FC a 2006–07-es szezont rosszul kezdte a bajnokságban, alig tudott nyerni idegenben, majd megtört a jég, melyben nagyrészt Bellamy segített és hosszú, szép menetelés után felért a harmadik helyre. A Liverpool sokáig a harmadik helyen tanyázott, ahol néha az Arsenal váltotta, majd a szezon végén jobb gólkülönbségével bronzérmes lett (megelőzve többek közt az Arsenalt, ebben az évben a Manchester United lett a bajnok 16-jára történetében, a Chelsea pedig a második). A Premier League-ben a liverpooliak a legjobbak között voltak a hazai mérleget tekintve is, odahaza az Anfielden szinte alig kaptak ki, sőt még a kapujukba találni is nagy szónak számított. A Liverpool volt a Premier League legsportszerűbb csapata (0 piros és 43 sárga lappal). 7 meccses veretlenségi sorozata, 5 meccses győzelmi sorozata, és alig 2 meccses pont nélküli sorozata pedig majdhogynem egyedülálló teljesítmény. A házi gólkirály Dirk Kuyt lett 12 góllal, a legtöbb meccset pedig Steven Gerrard játszotta végig, szám szerint 36-ot. Harmadszorra is megnyerték az FA Youth Cup-ot (Ifjúsági Kupa), így megvédték 2006-ban szerzett címüket. A Bajnokok Ligájában is meneteltek, átlépve többek között az Barcelonán és a Chelsea-n keresztül jutottak el a döntőbe, ahol a Manchestert verő AC Milannal találkoztak ismét (2005 után), ám itt 2–1-re veszítettek a vörösök, így nem a Liverpool lett 6-szoros BL-győztes, hanem a Milan 7-szeres. A többi angol kupában (FA-kupa, Ligakupa) 2007 elején elbuktak.

A 2007-es Bajnokok Ligája-menetelés

2007-ben a Liverpool FC csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligájában, a "C" csoportból, melyben a PSV Eindhovennel, a Girondins Bordeaux-val és a Galatasaray-jal küzdött (egyszer kapott csak ki a csoportkörök során). A Liverpool az egyenes kieséses szakaszban viszont azonnal egy igen nehéz ellenféllel, a Barcelonával került össze, ám a Vörösök nagy meglepetésre idegenben 95 000 néző előtt 0–1-ről (Deco fejelt gólt a katalánoktól) fordított a Camp Nou-ban Bellamy és Riise góljaival. A 2005-ös BL-győztes legyőzte a címvédőt, a Liverpool ismét bizonyította, hogy soha sem lehet leírni. A visszavágón – a 'Pool otthoni fölényes játéka ellenére – kikapott a Barcától az Anfielden 1–0-ra, mégis idegenben lőtt góllal az angolok jutottak tovább a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőben a kevésbé veretes PSV Eindhovennel (bár a holland csapat meglepetésre kiütötte az Arsenalt a BL-ből a nyolcaddöntők során) ismét összekerült a Liverpool. Végül az LFC jutott tovább 4–0-s összesítéssel (3 gólt Eindhovenben szereztek a liverpooliak), majd a következő ellenfél a rivális Chelsea lett a legjobb négy között. A Liverpool viszonylag jó előjelekkel várhatta a meccset, mivel nemzetközi szinten általában jobban szerepelnek a Chelsea ellen. Bár hazai pályán a Chelsea 1–0-ra győzött, Liverpoolban egy Agger-gólnak köszönhetően egyenlítettek a "scouserek", így a büntetők dönthettek. A párbajt az LIverpool nyerte 4–1-es összesítéssel, így 2007-ben a Liverpool ismét döntős lett. A döntőben a Manchester Unitedet is legyőző olasz AC Milan lett ismét az ellenfél (2005-ben a Liverpool 3–0-ról felállva, büntetőpárbajban legyőzte az Milant, így nyerte meg története ötödik Bajnokok Ligája győzelmét Isztambulban, a világsajtó a 2005-ös döntő visszavágójaként harangozta be az eseményt). A döntőt 2007. május 23-án Athénban, Görögország fővárosában rendezték meg (aznap 15 000 görög rendőr volt szolgálatban a városban, tekintettel a vehemens és nagy számú szurkolókra is többek között). A mérkőzést a 71 030 férőhelyes olimpiai stadionban rendezték, a két csapat elkötelezett szurkolói zsúfolásig megtöltötték a stadiont. A meccset a 'Pool jobban kezdte, az első félidőt uralta is, ám egy szerencsés góllal a Milan szerzett vezetést a játékrész végén. A második félidőben a Liverpool mindent feltéve támadott, eredménye egy Milan gól, és egy kései Liverpool gól lett. Így a 2007-es Bajnokok Ligája döntőt a Liverpool 1–2-re elbukta a Milan ellenében, remek teljesítményük miatt azonban emelt fővel távozhattak Athénból.

A 2007–08-as idény

A csapat jól kezdte az idényt, bár ez az utóbbi időkben nem volt jellemző. Igen jó gólkülönbséggel álltak, előkelő helyen, ráadásul egy meccsel kevesebbet is játszottak. Ám a szezon fele előtt egy kicsivel, hullámvölgybe kerültek. A csapat legnagyobb baja, a sérülések mellett, a helyzetkihasználás is volt, hiszen voltak olyan meccseik, melyeket 23 kapuralövéssel sem sikerült döntetlennél jobban abszolválni, ráadásul Rafael Benítez dolgát nehezítette a válogatott Európa bajnoki selejtezők miatt kimerült játékosok. A Chelsea elleni első meccs 1–1 lett (bár a bíró egy helytelen büntetővel segítette a kékek pontszerzését. A bírót a következő fordulóra eltiltották, és bocsánat kérő levelet írt a Liverpool FC vezetőségének. A Liverpool 6-ot rúgott az újonc Derby County-nak. A Vörösök az Arsenallal is 1–1-et játszottak, bár Gerrard góljára Fabragas csak a 80. percben tudott egyenlíteni az Anfielden. A Liverpool mélyrepülése egy hazai Tottenham elleni 2–2-es döntetlennel kezdődött, majd jött a Bajnokok Ligája, ahol otthon rossz játékkal kikapott a francia Marseille-től (0–1), illetve idegenben a török Besiktastól (2–1). A két rossz meccs közé beékelődött azonban az Everton elleni idegenbeli 1–2-es győzelem, de utána a Blackburn ellen ismét csak döntetlenre futotta. A Liverpool azonban a mélyrepülést egy futballtörténelemi meccsen fejezte be, ahol is a Liverpool hazai pályán elérte a Bajnokok Ligája eddigi legnagyobb különbségű győzelmét, ugyanis 8-at rúgtak a Beşiktaşnak az idegenbeli botlásra válaszolva. A csapat ezután nagyszerű sorozatba kezdett, ugyanis a Fulhamet 2–0-ra, a Portót 4–1-re, a Newcastle-t 3–0-ra, a Boltont 4–0-ra, a Marseille-t 4–0-ra győzték le, így a BL-ben is továbbjutottak, illetve a Premier League-ben is előkelő helyen álltak, főleg hogy egy meccsel kevesebbett játszottak, bár a Marseille elleni "diadal" előtt idegenben vereséget szenvedtek (3–1) a Readingtől. Ezután a Liverpool viszont egyre távolabb került a bajnoki címtől, nagy problémát okozott a sérülések száma, illetve sok nyerhető meccs döntetlennel végződött. A többi kupában, így a Ligakupában Torres mesterhármasával (amelyet a Reading ellen szerzett egy 4–2-es meccsen) kerültek a legjobb 16 közé, majd a Cardiffon túljutva kerültek a legjobb 8 közé, ahol is a Chelsea-vel találkoztak, akiktől azonban 2–0-ra kikaptak (bár nem legerősebb csapatával állt ki a Liverpool), így a csapat kiesett ebből a sorozatból. Az FA-kupában a Luton Townnal kerültek össze, ahol az első meccsen gyenge 1–1-et játszott a tartalékos csapat, majd legerősebb felállásával a Liverpool végül otthon 5–0-ra verte a Lutont, majd az Anfielden 5–2-re a Havant & Waterlooville-t. Meglepetésre az ötödik körben aztán a Barnsley FC búcsúztatta a csapatot egy utolsó percben szerzett góllal az Anfielden (1–2), így a legsiekeresebb angol csapat kiesett az FA-kupából is. Már csak a Bajnokok Ligája-trófea volt elérhető, viszont a sorozatban az olasz bajnok Interrel került össze a Liverpool. Az első meccs az Anfielden volt 2008. február 19-én, ekkor a "Vörösök" két kései góllal (Kuyt 85. perc és Gerrard 90. perc) legyőzték a "Nerazzurikat", így kiköszörülték az FA-kupából való búcsuzás csorbáját, valamint megfelelő előnyhöz jutatták csapatukat a legjobb nyolc közé való továbbjutáshoz. 2008. március 11-én Milánóban a Giuseppe Meazza Stadionban (San Siro), az Inter otthonában, 75 000 néző előtt Torres góljának (63. perc) köszönhetően a "Vörösök" magabiztos játékkal, 3–0-s összesítéssel jutottak tovább a BL-ben. Eközben a bajnokságban is a csapat újra magára talált, a 2–0-s hazai Inter elleni győzelem után, a csapat idegenben 1–3-ra kipipálta a Boltont, illetve otthon a West Hamet 4–0-ra, a Newcastle Unitedet 3–0-ra győzték le. A BL-negyeddöntő sorsolása eredményeként az Arsenalt kapták ellenfelül. A "Vörösök" így ezután igen nehéz sorozatba kerültek. Először a Manchester United ellen, majd az Everton, utána pedig az Arsenal ellen háromszor (kétszer a Bajnokok Ligájában, egyszer a bajnokságban) kerültek össze zsinórban. Az év egyik legfájóbb vereségét szenvedték el (kapushibák, illetve fölösleges reklamálás miatt való kiállítással) a Manchester Unitedtől 3–0-ra kaptak ki az Old Traffordon. A csapat ezen a meccsen kapta meg az első piroslapját az egész idényben. Bár a csapat biztos negyedik, komoly sorozata folytatódik, tehát most következik hazai pályán az Everton, majd a Bajnokok Ligájában az Arsenal. Az Everton ellen a Liverpool magabiztos győzelmet aratott (1–0, Torres góljával, de a Pool fölényben volt ellenfelével szemben), így jó előjekkel indulhatott neki az igen kemény ellenfélnek a Bajnokok Ligájában, az Arsenalnak. A Liverpool és szurkolói igen kemény hetek elé néznek. Az Arsenal elleni "trilógia" első felvonására, a Bajnokok Ligája negyeddöntőjén belül, a londoni Emirates Stadionban került sor (az Ágyúsok otthona), ahol is a Liverpool 1–1-et játszott vendégként, így idegenben lőtt góljával, valamelyest kisebb előnyben érezhette magát a csapat, a döntés az Anfielden játszott visszavágóra maradt. Ezen mérkőzés előtt azonban még ott volt a hétvégi bajnoki összecsapás. Ezt a meccset, az Arsenal elleni második felvonást a csapat szintén 1–1-ként abszolválhatta, ezen a meccsen a Liverpoolnak több lehetősége volt, mint a hazaiaknak a Bajnokok Ligája odavágón, és a vezetést is a Vörösök szerezték meg Crouch révén. Ezt követte a Bajnokok Ligája visszavágó, ezuttal az Anfield Roadon, Liverpoolban. A hihetetlen hangulat és a liverpooli közönség előtt végül drámai meccsen (a Liverpool 0–1-ről fordított, majd az Arsenal egyenlített, végül 2–2 után az eredmény 3–2-re, majd 4–2-re módosult) a Vörösök legyőzték az Arsenalt, így a legjobb négy közé jutott ismét a Mersey-parti csapat. A legjobb négy között pedig ismét – mint egy, illetve három éve – a Chelsea lett az ellenfél. A csapat az utóbbi években már kétszer elütötte a Chelsea-t a BL-döntőbe kerüléstől, így a Vörösök bizakodhadtak, a londoni Kékek pedig elszántan léptek pályára, hogy elérjék történelmük legnagyobb nemzetközi sikerét, a Bajnokok Ligája döntőjébe jutását. Az első mérkőzés az Anfielden volt, ahol is a Chelsea a meccs utolsó utáni percében egyenlített Riise öngóljával. A visszavágót így a Chelsea várhatta jobb előjelekkel, idegenben rúgott góllal, és a hazai pálya előnyével. A meccs végig kiegyenlített volt, a Chelsea a vezetést is meg tudta szerezni, de erre még válaszolt a Pool a második félidőben. Így következhetett a kétszer tizenöt perces hosszabítás, melyben a Chelsea 3–1-re növelte előnyét (a meccsen volt meg nem adott, szakértők szerint is jogos tizenegyes a Liverpoolnak, megadott, jogos tizenegyes a Chelsea-nek, érvénytelen Chelsea gól ahol is négy kék mezes volt lesen). A Liverpool még Babel lévén 3–2-re szépített, de az utolsó percekben már nem jött össze az egyenlítés, így a Pool egy ismét drámai meccsen jól szerepelt, de végül győzött a Chelsea. Bár a Pool az év során kiejtette az olasz bajnok Intert, az angol Arsenalt, a Chelsea jutott a BL 2008-as döntőjébe. A 2007–2008-as idényben a Liverpool végül bár igen jól szerepelt, kupát nem tudott elhódítani. A bajnokságban a negyedik helyet szerezték meg, ami Bajnokok Ligája kvalifikációs pozíciót jelentett a csapat számára. A Liverpool FC "B" csapata viszont elhódította a tartalékbajnokságot (magyar játékosok is hozzájárultak a sikerhez, így például az év játékosának megválasztott Németh Krisztián is góljaival), valamint a Dallas kupát (Dallas Cup).

A 2008–09-es idény

A csapat megnyerte első két Premier League találkozóját, így két forduló után a második helyen állt. A Bajnokok Ligájában meglepetésre igen nehezen vették a belga Standard Liège elleni selejtezőt, csupán a hosszabbítás utolsó perceiben sikerült biztosítaniuk a csoportkörbe jutást (később bizonyította a Standard több csapat ellen is, hogy immár az erős, stabil csapatokhoz lehet számolni). A csapat kerete változásokon ment át. Új emberek érkeztek és olyanok távoztak, mint például John Arne Riise (az AS Romához szerződött a norvég). A Liverpool első csapatában is bemutatkozhatott a tartalék csapatban remekül teljesítő magyar fiatal, Németh Krisztián. A csapat legtöbb meccsét megnyerte, azonban sok meccset döntetlenre hozott, így értékes pontokat vesztettek el. A nagy riválisok közül legyőzte a Chelsea-t 1–0-ra a Stamford Bridge-en, valamint hazai pályán a Manchester Unitedet 2–1-re. Az idei első Mersey-parti rangadót is megnyerték, az Evertont idegenben győzte le a Liverpool 2–0-ra. A következő liverpooli városi derbi 2009. január 17-én lesz az Anfielden. A csapat idén már a tabellát is vezette (a vezetés a Spurs elleni vereséggel úszott el), jelenleg a 2-ik helyen állnak a Vörösök ugyanannyi ponttal, mint a Chelsea csak a gólkülönbségük rosszabb. A csapat a Bajnokok Ligájában is viszonylag jól szerepel. Eddig 2–1-re (Gerrard két góljával) fordítottak és legyőzték idegenben a Marseille-t, a PSV Eindhovent 3–1-re hazai pályán (itt szerezte meg Robbie Keane a 34. percben az első gólját vörös mezben, rajta kívül Kuyt a 4-ik percben és Gerrard a 76-ik percben voltak eredményesek). Ezek után következett az Atlético de Madrid. Érdekes meccseknek bizonyultak ezek a találkozók (a két csapat egymás után kétszer találkozott a BL-ben), több szempontból is a csapatokat és a játékstílust összevetve, de az sem lehetett volna elhanyagolható, hogy Fernando Torres immár a 'Pool meghatározó alakja, de az Atléticohoz ezer szállal kapcsolódik (nevelőklubja, és egyik legmeghatározóbb tagja volt a spanyol csapatnak sok-sok éven át). Az első meccset az Atlético otthonában játszották le, Torres nem lépett pályára, itt a Liverpool szerzett vezetést Keane révén a 14. percben. A Madrid a 83. percben tudott csak egynlíteni. A Liverpool otthonában is az eredmény 1–1 lett, annyi különbséggel, hogy itt az Atlético vezetett és a 'Pool csak a 90. percben egyenlített Gerrard révén büntetőből. A párharcok bár kiegyenlítettek voltak a Liverpool azonban viszonylag több helyzetet harcolt ki, de a lényeg mind a két csapat, mind a két találkozón egy-egy pontot szerzett, így jelenleg a Liverpool 8 ponttal és pontegyenlőséggel 2-ik (a gólkülönbsége eggyel rosszabb mint az Atléticoé) a BL csoportjában 2 győzelemmel, 2 döntetlennel, 0 vereséggel. Ezután otthon a Marseille-t 1–0-ra, a PSV Eindhovent pedig idegenben 3–1-re győzték le. A csapat az egyenes kieséses szakaszban a Real Madridot kapta ellenfélnek. Ez a párosítás igen izgalmasnak ígérkezik, és egy nagyon nehéz meccsnek. Az odavágó 2009. február 25-én lesz Madridban, a visszavágó pedig 2009. március 10-én Liverpoolban. A csapat az angol Ligakupa (Carling Cup) sorozatában is részt vett, itt elsőnek a Crewe Alexandrát győzték le 2–1-re odahaza, majd a 2008. november 10-én rendezett Tottenham Hotspur elleni meccset mivel idegenbe 4–2-re elveszítették, kiestek ebből kupasorozatból. A csapat jelenleg is jól teljesít a bajnokságban a West Bromwich Albion-t otthon 3–0-ra, a Bolton Wandererst idegenben 2-0-ra győzték le, majd a Fulham és a West Ham United ellen otthon 0–0-s döntetlen született, így viszont fontos pontokat is elhullajtottak. Ezt követően a Blackburn Rovers-t idegenben 3–1-re legyőzték a Vörösök, majd a Hull City ellen otthon viszont csak egy 2–2-es döntetlent ért el a csapat, így ismét pontokat vesztett. Ezt követte az Arsenal elleni rangadó az Emiratesben. Az Arsenal vezetett (van Persie góljával), a 'Pool egyenlített (Keane gljával), így egy pontot rabolva térhettek haza az Anfieldre, bár utólag a meccs statisztikűját látva, a Liverpool akár nyerhetett is volna. Majd liverpooli szemszögből két nagyszerű meccs következetett, a Bolton Wanderers elleni hazai 3–0-s győzelem, és a Newcastle United elleni idegnbeli 5–1-es győzelem. A következő meccs a Stoke City és az Everton ellen volt. A megszerezhető 6 pontból a 'Pool csak 2-t szerzett, hiszen mind a két csapattal döntetlent játszott, az Evertonnal otthon, a Stoke Cityvel idegenben. Ezen eredményekkel jelenleg a Liverpool második a Premier Leagueben, pontegyenlőséggel az első Manchester Uniteddel (melnyek 2 ponttal jobb a gólkülönbsége, így első). Következő Premier League meccse a Liverpoolnak idegenbe lesz, 2009. január 27-én a Wigan Athletic ellen. Időközben elkezdődött az FA-kupa is, ahol a Liverpool a Preston North End ellen játszott. A meccs nem várt izgalmakat hozott, a Preston megmutatta miért is szép az FA kupa (a kiscsapatok is megmutathatják mire képesek). A Liverpool egészen a 90. percig csak egy góllal vezetett (melyet Riera szerzett), majd Gerrard egy hatalmas sprintet levágva a Preston kapujáig robogott, majd önzetlenül Torres elé passzolt, így a végeredmény 0–2. ... A Liverpool a bajnokságot a második helyen zárta a Manchester United mögött, eddigi legtöbb pontjukat szerezve a Premier League-ben (86).

Mersey-parti rangadó

A Liverpool FC legnagyobb városi riválisa, az ugyancsak nagy múlttal és hagyományokkal rendelkező liverpooli csapat az Everton. A két csapat és szurkolóik történelmük során folyamatosan azon vetélkedett, és mind a mai napig vetélkedik, hogy melyik liverpooli csapat a jobb. Ezek a mérkőzések mindig nagy figyelmet vonnak magukra egész Angliában, hiszen a két csapat meccsei mindig presztízs kérdésnek számítanak. A meccs előtt a liverpooli szurkolók mindig azt a kérdést teszik fel: Ki a legjobb? A válasz pedig szinte mindig változó (csak a szurkolók tudják előre, számukra ez nem kérdés, természetesen a Kékeknek szorító az Evertont mondja, a Vörösöknek szorító a Liverpoolt), hiszen itt egyik csapat sem adja könnyen a bőrét, izgalmas meccseket produkálnak és az sem mindegy, hogy hol játszanak: az Anfielden, vagy a Goodison Parkban. Eddig a megrendezett 209 liverpooli városi rangadóból 81-et a Vörösök, 65-öt a Kékek nyertek és 63 döntetlen született. Otthon a legnagyobb győzelmet a Liverpool aratta (6–0 az Anfielden), idegenben viszont az Everton (5–0 az Anfielden). A legnagyobb nézőszám eddig 78 299 fő volt, 1948. szeptember 18-án a Goodison Parkban, az Everton otthonában. A legtöbb gólt hozó meccs pedig az 1932–33-as idényben volt az Anfielden, mikor is a Vörösök 7–4-re győztek a Kékek ellen. A 2008. szeptember 27-én rendezett városi rangadót a Goodison Parkban rendezték, ahol a Liverpool győzött 0–2-re Fernando Torres duplájával. Ezt követően egy döntetlen született (1-1, a Liverpool vezetett Gerrard góljával, majd az Everton Cahill révén a 87-ik percben egyenlített). A legutóbbi liverpooli városi rangadót 2009. február 4-én rendezték meg az FA-kupa sorsolásának köszönhetően, az Anfielden játszott 1–1-es mérkőzés visszavágójaként a Goodison Parkban. A meccset Dan Gosling 118. percben szerzett góljával az Everton nyerte. Ez volt a 211. találkozója a két csapatnak.